Port Ekomarina - Giżycko

Ekomarina w Giżycku to nowoczesny port pasażerski zlokalizowany w samym centrum miasta z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku w 2010 roku. Port zbudowano nad jeziorem Niegocin.

EKOMARINA jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem.

W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

W głównym obiekcie EKOMARINY o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji i WOPR. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną.

W budynku obok znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Znajduje się tu także ogromny parking na 172 miejsca postojowe.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe, a cały obiekt włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowany.

Plan portu Ekomarina Giżycko

Ceny w porcie Cennik ma jedynie charakter poglądowy, ponieważ nasi klienci nie płacą!

Opłaty za pobyt osób na jachcie

  • do 3 godzin - 8 zł/osoba
  • doba - 13 zł/osoba
  • dziecko do lat 6-ciu - 1 zł/doba
  • nasi klienci - Gratis

Cennik dla parkingu – samochód osobowy

  • do godziny - 2 zł
  • 5-12 godzin - 10 zł
  • doba - 15 zł
  • tydzień - 40 zł
  • nasi klienci - Gratis jeden samochód

Doba pobytowa trwa do godziny 14:00 dnia następnego.

W opłacie za osobę zawarta jest nielimitowana możliwość korzystania z następujących usług i urządzeń: toalety, prysznice, umywalki, zmywalnia naczyń, kuchnia, pralka, suszarka, żelazko oraz pomieszczenie opróżniania i czyszczenia toalet chemicznych.

Dostęp do pomieszczeń z wymienionymi usługami i urządzeniami umożliwia PORTKARTA (karta zbliżeniowa wydana w kasie).

Za wydanie PORTKARTY pobiera się zwrotną kaucję.


Klienci naszej firmy czarterowej w cenie czarteru mają do dyspozycji miejsce postojowe dla jachtu z podłączeniem do prądu i wody na kei oraz bezpłatny postój jednego auta przez cały okres trwania czarteru.

Projekt i wykonanie ResGo

© 2014-2019 Mazury Charter | Czarter jachtów motorowych.